Balıkesir Üniversitesinde Üniversite-Sanayi İş Birliklerinde Yeni Bir Adım Daha Atılıyor

Balıkesir Üniversitesinin kurumsal düzeyde yürütmüş olduğu üniversite-sanayi iş birlikleri çalışmalarında yeni bir adım daha atıldı. Balıkesir Üniversitesi ile Balıkesir Genç İş Adamları Derneği (BAGİAD) arasında iş birliği protokolü imzalanması amacıyla ortak çalışma başlatıldı.

BAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Bilcanlı, beraberinde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’u makamında ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette üniversite-sanayi iş birlikleri çerçevesinde kurumlar arası yapılabilecek çalışmalar da değerlendirildi. Balıkesir Üniversitesi Mezun İstihdam Ofisi Koordinatörlüğü ile BAGİAD’ın, mezunların istihdamına yönelik iş birliği gerçekleştirmesi konusunda da mutabakata varılan görüşme sonrası, kurumlar arasında farklı başlıkları içerecek bir iş birliği protokolü imzalanması kararlaştırıldı.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, gerçekleşen görüşmede üniversite olarak şehirle iş birliği çalışmalarına verdikleri öneme dikkat çekerken, BAGİAD’la gerçekleşecek yeni iş birliği çalışmasının da hayırlı olması dileklerinde bulundu. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş’un, ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ettiği BAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Bilcanlı ve yönetim kurulu üyeleri de kendilerine gösterilen ilgi dolayısıyla Rektör Prof. Dr. İlter Kuş’a teşekkürlerini sundu.

İletişim
© 2019 Balıkesir Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Yazılım Geliştirme Grubu