Üniversitemizin de Ortak Olduğu “Mesleki ve Teknik Eğitimde İş Birliği Protokolü” İmzalandı

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Balıkesir Sanayi Odası ve Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi arasında “Mesleki ve Teknik Eğitimde İşbirliği Protokolü” imzalandı. Protokol ile mesleki eğitimin geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve kalitesinin artırılması hedeflerine katkı yapmak amacıyla mesleki ve teknik eğitim paydaşları arasında farkındalık yaratması amaçlandı. Gerçekleştirilecek iş birliği ile gerekli mesleki eğitimler, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezinde kesintisiz bir şekilde verilecek.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan imza töreninde Balıkesir Organize Sanayi Bölge Müdürü Mesut Eray bir konuşma yaparak gerçekleştirilen iş birliği hakkında bilgiler verdi. Daha sonra protokol; Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Nazım Balcı, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu, Balıkesir OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüseyin Bekki ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah Güç tarafından imzalandı.

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın, protokolde emeği geçenleri kutlayarak başarılar dilediği imza töreninin ardından Vali Ersin Yazıcı ve beraberindekiler, BALOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezini ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.

İletişim
© 2020 Balıkesir Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Yazılım Geliştirme Grubu